İçerikler


  Addon Domain Ekleme Hatası (Sorry, the domain is already pointed...)

  12.05.2014 00:05

  cPanel'in özelliklerinden biri olan Addon Domain ekleme işlemi sırasında NS adresleri ile ilgili aşağıdaki gibi bir hata alabilirsiniz. Addon domain olarak ekleyeceğiniz sitenin mevcut isim sunucu (nameserver) adreslerini eklemek istediğiniz sunucuya yönlendirmezseniz eğer cPanel alan adını eklemenize izin vermez ve aşağıdaki hatayı gösterir.

  Sorry, the domain is already pointed to an IP address that does not appear to use DNS servers associated with this server. Please transfer the domain to this servers nameservers or have your administrator add one of its nameservers to /etc/ips.remotedns and make the proper A entries on that remote nameserver.

  Bu hata sonrasında alan adınızı ekleyebilmek için aşağıdaki iki adımdan bir tanesini yapmanız gerekir.

  1- Alan adınızı aldığınız firmadan nameserver adreslerini eklemek istediğiniz sunucunun NS adreslerine yönlendirebilirsiniz.

  2- Hatada da belirtilen /etc/ips.remotedns dizini içerisine alan adınızın o anki NS adreslerinin IP adreslerini kayıt etmeniz gerekir. Eğer root yetkisi olan bir sunucu kullanıyorsanız bu işlemi yapabilirsiniz. Ancak paylaşımlı bir sunucu kullanıyorsanız bu işlemi hosting firmanızdan istemeniz gerekir. Her hosting firması da bu işlemi yapmayabilir.

  Yorumlar

  Hiç Yorum Yapılmamış


  Yorum Ekleyin

  E-Bülten Aboneliği

  E-Bültenimize kayıt olun, indirimlerden ve fırsatlardan önce siz haberdar olun..