CentOS Web Panel (CWP) temel ayarları

Ns ayarları

Name Servers (NS) adresleri alan adınızın sorgulanmasında kullanılacak olan isim sunucularıdır. Web sitenizin çalışabilmesi için sunucu üzerinde düzenlenmiş olan Ns adreslerine alan adı kayıtçı firma üzerinden Ns yönlendirmesi yapılması gerekmektedir. Bu Ns adresleri sunucu üzerinde oluşturuma işlemi CWP panelinde; DNS Functions >> Edit Nameservers Ips üzerine yapılabilmektedir.

Paylaşımlı Ip kurulumu

Web sitenizin aktif olabilmesi için bu bölümün atlanmaması gerekmekte. Açacağınız hesaplar burada ayarlanan paylaşımlı Ip adresi üzerinde açılacaktır. Ayrıca birden fazla Ip adresiniz bulunması durumunda hangi Ip adresinizin kullanılacağını seçmek için kullanılmaktadır. CWP Settings >> Edit Settings Bölümünden Shared IP ve Root Email doldurulmalıdır.

Paket oluşturma işlemi

Bu bölüm ile oluşturulacak hesap için belirlenecek paket oluşturulmakta. Paket ile ilgili hesap için kullanım sınırlamaları oluşturulmaktadır. Packages >> Add a Package bölümünden erişilebilmekte.

Kullanıcı hesabı oluşturma

Cwp panelde kullanmış olduğumuz root hesabının haricinde alt hesaplar için kullanıcı hesabı oluşturulmaktadır. Whm/cPanel deki cPanel bölümü şeklinde alt kullanıcıların oluşturulması ve sınırlandırılmasını sağlamaktadır. User Accounts >> New Account bölümünden erişilebilmekte.

E-Bülten Aboneliği

E-Bültenimize kayıt olun, indirimlerden ve fırsatlardan önce siz haberdar olun..