İçerikler


  CentOS Web Panel (CWP) temel ayarları

  Ns ayarları

  Name Servers (NS) adresleri alan adınızın sorgulanmasında kullanılacak olan isim sunucularıdır. Web sitenizin çalışabilmesi için sunucu üzerinde düzenlenmiş olan Ns adreslerine alan adı kayıtçı firma üzerinden Ns yönlendirmesi yapılması gerekmektedir. Bu Ns adresleri sunucu üzerinde oluşturuma işlemi CWP panelinde; DNS Functions >> Edit Nameservers Ips üzerine yapılabilmektedir.

  Paylaşımlı Ip kurulumu

  Web sitenizin aktif olabilmesi için bu bölümün atlanmaması gerekmekte. Açacağınız hesaplar burada ayarlanan paylaşımlı Ip adresi üzerinde açılacaktır. Ayrıca birden fazla Ip adresiniz bulunması durumunda hangi Ip adresinizin kullanılacağını seçmek için kullanılmaktadır. CWP Settings >> Edit Settings Bölümünden Shared IP ve Root Email doldurulmalıdır.

  Paket oluşturma işlemi

  Bu bölüm ile oluşturulacak hesap için belirlenecek paket oluşturulmakta. Paket ile ilgili hesap için kullanım sınırlamaları oluşturulmaktadır. Packages >> Add a Package bölümünden erişilebilmekte.

  Kullanıcı hesabı oluşturma

  Cwp panelde kullanmış olduğumuz root hesabının haricinde alt hesaplar için kullanıcı hesabı oluşturulmaktadır. Whm/cPanel deki cPanel bölümü şeklinde alt kullanıcıların oluşturulması ve sınırlandırılmasını sağlamaktadır. User Accounts >> New Account bölümünden erişilebilmekte.

  Yorumlar

  Yavuz Kürtoğlu 13.03.2018 21:03

  merhaba benim bir sorunum var.. centos web panel kullaniyorum
  sürekli yükseliyor bunu nasıl cöze biliriz. hiç bir dosya yüklemiyorum.

  Netinternet 14.03.2018 14:03

  Merhaba Yavuz Bey,

  Garayigen 27.04.2020 17:04

  Merhaba
  Bu panele türkçe dili nasıl yükleriz acaba?
  Şurda bir çeviri verilmiş https://github.com/ugrpmk/C...
  Fakat nasıl yükleneceği açıklanmamış. Rica etsem yardımcı olurmusunuz?
  Saygılarımla


  Yorum Ekleyin