İçerikler


  Litespeed Upgrade

  01.11.2014 12:11

  Litespeed, belirli periyotlarla sürekli olarak güncellenen bir yazılımdır. Hem bilindik açıkların kapatılması, hem de geliştirme işlemleri için Litespeed firması belirli aralıklarla farklı versiyonlar çıkartarak yazılımlarını güncel tutmaktadır. Sizin de sunucunuzda son güncel versiyonu kullanmanız gerekir. Litespeed versiyon sürümünün kontrolünü ve sürüm yükseltme (upgrade) işlemlerinizi hem WHM üzerinden hem de ssh üzerinden yapabilirsiniz. Basit arayüz üzerinden upgrade işlemi yapabilmek için WHM üzerindeli Litespeed Web Server plugine giriş yapmamız yeterlidir.

  WHM üzerindeki panel üzerinde hemen en başta Current Version : 5.0.2 yazan bölümü görebilirsiniz. Siz burada o an kullandığınız sürüm ile ilgili bilgileri göreceksiniz.Eğer sunucunuzda kullandığınız versiyondan daha yeni bir versiyon var ise kırmızı şekilde uyarı olarak size son versiyon numarasını yazacaktır.

  Litespeed Versiyon

  Versiyon yükseltme işlemi yapmak için bu gördüğünüz bölüme giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra size eski versiyonları ve yeni versiyonları liste halinde gösterecektir. En üst kısımda da son sürüme yükseltme işlemi yapabileceğiniz Upgrade butonu olacaktır. Versiyon yükseltme işleminizi bu buton ile yapabilirsiniz.

  Litespeed Upgrade

  Upgrade işlemi sırasında litespeed servisi çalışmaya devam eder. Ancak her ihtimale karşı işlemlerin gece ya da sunucunun en az yoğun saatinde yapılması sağlıklı olacaktır.

  Yorumlar

  Hiç Yorum Yapılmamış


  Yorum Ekleyin