Kirala Senin Olsun

Uzun vadeli ihtiyaçlarınız için sizlere maliyet avantajı sağlar


Netinternet'ten Size Özel


Netinternet kiralık sunucu servislerine seçenek olarak sunduğu “kirala senin olsun” hizmeti ile, 24 ay taahhüt vererek sunucu sahibi olabilirsiniz. Kirala senin olsun servisi, uzun vadeli ihtiyaçlarınız için sizlere maliyet avantajı sağlayan, Netinternet’in öncüsü olduğu bir finansman modelidir.


Mülkiyeti Sizin!


Netinternet kiralık sunucu servislerine seçenek olarak sunduğu “kirala senin olsun” hizmeti ile, 24 ay taahhüt vererek sunucu sahibi olabilirsiniz. Kirala senin olsun servisi, uzun vadeli ihtiyaçlarınız için sizlere maliyet avantajı sağlayan, Netinternet’in öncüsü olduğu bir finansman modelidir.


Netinternet Garantisi


Kirala senin olsun kapsamındaki sunucular Netinternet’in uzman ekibi tarafından özenle seçilir. Kiralama süresi boyunca donanım garantisi Netinternet tarafından sağlanır.


Ortak Özellikler


 • 100Mbit/sn Paylaşımsız İnternet Erişimi
 • 1 Gbps/sec Network İçi Erişim Kapasitesi
 • Türk Telekom Omurgasına Yedekli Bağlantı
 • Bandwidth Grafikleri & Tabloları
 • 1 Adet IP Adresi (Toplam 29 Adet Alınabilir)
 • Ücretsiz IPMI Remote-Reboot + KVM OverIP
 • Opsiyonel Yüksek Kapasiteli Yedekleme Çözümleri
 • 7 Gün 24 Saat Kesintisiz Teknik Destek
 • Ücretsiz İşletim Sistemi Kurulumu
 • Satın Alınan Lisansların Kurulumu
 • İndirimli cPanel/WHM, Plesk Kontrol Paneli
 • Microsoft'a Ait Lisansları Kiralama İmkanı
 • Kiralama Boyunca Anında Parça Değişim Garantisi
 • Gelen/Giden Ataklar İçin Otomatik Bloklama
 • Opsiyonel SYN, DDos, Dos Koruma Hizmeti
 • Opsiyonel Network IPS Firewall Hizmeti


Neden SuperMicro?


Supermicro dünyanın en iyi veri merkezleri tarafından tercih edilen, yenilikçi yapısı ile yüksek performanslı ve yüksek verimliliği olan sunucular üreten; Veri Merkezleri, Bulut Bilişim, Kurumsal BT, Hadoop/Big Data, HPC ve dünya çapında alt yapı sistemleri için hizmetler sunan öncü bir firmadır."We Keep IT Green" sloganıyla hareket ederek çevreyi korumayı taahhüt eder ve çevre dostu çözümler üretir.

Firmamız vizyon olarak, her zaman müşterilerine en iyi hizmeti en iyi alt yapı ile verebilmek için araştırma ve geliştirme faaliyetleri içerisindedir.Netinternet olarak Supermicro'yu tercih etmemizdeki en büyük neden kalitesinin yanında, IT sektöründeki hemen hemen her alanda isteklerimize çözüm üretebilecek sunucu alt yapılarını bize sağlayabiliyor olmasıdır.Firmamız projelerinin %99'unu Supermicro ürünleri ile geliştirmekte ve siz müşterilerimize kendi veri merkezimizde bu ürünler üzerinden hizmet vermekteyiz.


Yedekli Veri Merkezi


Kiraladığınız sunucular Netinternet'e ait Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi yerleşkesinde TIER II standartlarına uygun şekilde kurulmuş veri merkezinde çalışır.

Netinternet veri merkezi Türk Telekom MPLS networkuna direkt olarak yedekli şekilde bağlıdır. Beri merkezi içerisinde network ekipmanları, UPS cihazları, Jeneratörler birebir yedekli N+1 şekilde çalışmaktadır. Tüm sunucular özel soğuk ve sıcak hava koridorlarına sahip kapalı koridor kabinet sisteminde çalışmaktadır.


Efsanevi Teknik Destek


Netinternet 7 gün 24 saat esasına göre teknik destek vermekte tüm destek taleplerini web sitesi üzerinden destek talep sistemi ile almaktadır.

Verilen teknik desteğin kapsamında sunucunuzda meydana gelecek herhangi bir fiziksel arızanın düzeltilmesi yada arızalanan parçanın yenisi ile değiştirilmesi ile işletim sistemi ve Netinternet'ten kiralanan kontrol paneli yazılımları ile ilgili desteği kapsar. Sunucu yönetimi veya özel uygulamalar ile ilgili destek satın alınan servis seviyesi paketi dahilinde verilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular


24 Ay dolmadan sunucu kiralama hizmetini almaktan vazgeçersem ne olacak?

Verilen 24 ay taahhüt süresinden önce sunucu kiralama hizmetinden vazgeçen müşterilerimize herhangi bir cezai yaptırım uygulanmaz.Ancak hizmetten vazgeçen müşteriler sunucuyu alma hakkını da kaybetmiş olacaktır.

24 Aydan daha kısa süre de sunucuya sahip olmak istiyorum mümkün mü?

Eğer talep ederseniz ek ücret ödeyerek sipariş esnasında kirala senin olsun şekilde kiraladığınız sunucuları 12 ay taahhüt ile daha kısa sürede alabilirsiniz. Bu imkan sadece tek fiziksel işlemciye sahip sunucularda seçilebilen bir özelliktir.

24 Ay sonra taahhüt bittiğinde sunucumu adresime alabilir miyim?

Taahhüt süresi sonunda sunucu artık sizin mülkiyetinize geçecek olup, talebiniz üzerine ister adresinize kargo ettirebilir, isterseniz barındırma hizmeti alarak veri merkezimizde sunucunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.

24 Ay sonra sunucu barındırma hizmeti alırsam ne kadar ödeme yapacağım?

Taahhüt süresi sonunda sunucu sizin mülkiyetinize geçtikten sonra yine veri merkezimizde sunucunuzu barındıracaksanız herhangi bir sunucu barındırma planını satın alarak kullanabilirsiniz. Mevcut sunucu barındırma hizmetlerimizi web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Paylaşımsız ve Limitsiz internet erişimi nasıl yapılıyor?

Limitsiz internet erişimi ile satın aldığınız barındırma hizmetinde, limit adil kullanım esasına göre limitlendirilmiştir. Buna göre aylık trafik kotası 10.000 GB olan sunucuların ay sonuna kadar internet erişim hızları 10Mb/sn olarak limitlendirilecek, sonraki ayın ilk günü bu limit kaldırılacaktır. Adil kullanım kotasına takılmak istemiyorsanız, LimitsizPlus paketine geçerek herhangi bir kısıtlama olmaksızın 100Mb/sn paylaşımsız internet erişimini kullanmaya devam edebilirsiniz.