Platform as a Service

Platform Hizmetleri

PaaS Servisler Nasıl Çalışır?

PaaS ürünlerimiz, yazılım geliştiricilere özel olarak tasarlanan araçlar ile sıradan görevleri ortadan kaldırarak geliştiricilerin sadece en iyi bildikleri işi, yazılım geliştirme işini yapmalarını sağlıyoruz. Sunduğumuz hizmetlerde önceliğimiz yazılım geliştiricilerin alışkanlıklarından vazgeçmeden, yeni bir iş yükü çıkartmaksızın çalışmalarını sağlayacak teknolojileri kendilerine sunmaktır. Bunu sağlamak için Heroku, Amazon S3, Amazon AWS servislerinin birer ufak klonlarını oluşturan açık kaynak kodlu yazılım teknolojilerini kullanmaktayız.

Satın alabileceğiniz servisleri alt kısımda listeleyebilirsiniz. Satın alma işlemi için ise firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Build and Manage Application

Bu platform servisimiz, açık kaynak kodlu yazılımların sistemimize entegrasyonu ile gerçekleştirilen Java, PHP, Python, Ruby dilleri ile yazılmış uygulamalarınızı sunucu kurmak veya bir geliştirme ortamı hazırlamak ile uğraşmadan git reponuz üzerinden deploy işlemi gerçekleştirerek anında gerekli ortamın otomatik kurulmasını ve canlı ortamı direkt olarak görmenizi sağlayan platform servisimizdir.

Kullanımı oldukça kolay olan platform servisimizde çalıştığınız lokal git reponuzdan remote origin ekleyerek lokal bilgisayarınızdan kolayca yeni bir geliştirme ortamı yaratmanıza olanak sağlar.

Container Orchestration

Yeni nesil bulut bilişim teknolojilerinden olan konteyner sistemler, gelişmekte olan teknolojiler nedeni sıklıkla kullanılmakta ve oluşturulan onlarca konteyner sistemi yönetmek günümüzde epey bir zaman almaktadır. Bu konuda sunduğumuz platform servisimiz konteyner yapılarda çalışan işletmeler için konteynerlarınızı tek bir yerden yönetmenizi sağlayan konteyner orkestrasyon ortamı sağlar.

Yine açık kaynak kodlu yazılımların sistemimize entegrasyonu ile sizlere sunulan bu hizmetimizde Google tarafından desteklenen Kubernetes yazılımı kullanılmaktadır.

Distributed Object Storage

HTTP protokolü üzerinden çalışan ölçeklenebilir, yüksek performanslı olan dağıtık dosya sistemi platform hizmetimizde amaçlanan sadece kod tabanlı çalışan rahat ölçeklendirilebilir sistemlere sahip olmaktır. Bu konuda geliştiricilerin sıkça kullandığı Amazon S3 servisinin ufak bir klonu olan servisimizde programlama dillerinde Amazon S3 için yazılmış bileşenleri ekstra kod yazmak zorunda olmadan aynı yapıda verdiğimiz hizmette kullanabilirsiniz. Distributed Object Storage hizmetimiz rakiplerine oranla sizlere maliyet avantajı sağlarken, alışkanlıklarınızdan vazgeçmek zorunda kalmadan hizmet almanıza olanak da sağlamaktadır.

Hizmetlerimiz hakkında size nasil yardimci olabiliriz?

Sıkça Sorulan Sorular


Sunulan servislerin teknik destek kapsamı nedir?

PaaS ürünlerimiz açık kaynak kodlu yazılımlardan oluşmaktadır. Sunulan hizmetlerin kullanımı ile ilgili sadece doküman sağlanmaktadır, hizmetlerin monitor edilmesi, güncellenmesi, kurulması ve buna benzer yazılım alt yapısı ile ilgili tüm işlemlerde Netinternet 7 gün 24 saat teknik destek sunmaktadır.

Hizmetlerim sizde barınmıyor. Yinede PaaS servislerinden faydalanabilir miyim?

Evet, PaaS servislerimiz sadece hizmetleri bizde barınan müşterilerimize özel değil herkes tarafından kullanılabilmektedir.

Mevcut uygulamalarımızı PaaS servislere taşıyabiliyor musunuz?

Standart olarak alınmış hizmetlerde veri taşıma işlemi yapılmamaktadır. Ancak bu konuda sunmuş olduğumuz yönetim hizmetlerinden faydalanarak veri taşıma işlemlerini tarafımızca yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Platform hizmetlerinizde alt yapıyı oluşturan kullandığınız yazılımlar nelerdir?

Build and Manage Application, hizmetimizde Dokku alt yapısı kullanılırken, Container Orchestration hizmetimizde ise Kubernetes kullanılmaktadır. Distributed Object Storage hizmetimizde kullandığımız alt yapı da Minio'dur.

PaaS Uygulamaları bize ait sunuculara kuruyor musunuz?

Bu konuda yönetim hizmetlerimizden faydalanarak talep ettiğiniz servisler, yazılımlar size ait donanımlara kurulabilmektedir.