Yedekleme

Güvenli ve yüksek kapasiteli yedekleme çözümleri

Yedekleme günümüz işletmelerin genellikle göz ardı ettikleri ancak sorun anında paha biçilemeyen IT gereksinimlerinden birisidir. Günümüzde bir çok işletme ihtiyacı IT sistemleri üzerinde karşılanıyorken bu sistemlerin olası problemlere karşı hazırlıklı olması kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. Netinternet bu noktada sizlere güvenli ve yüksek kapasiteli yedekleme çözümleri sunar. İster Netinernet Veri Merkezi’nde barınsın, isterse kendi lokasyonunuzdaki sistem odasında barınıyor olsun, her türlü IT altyapınızın yedekleme işlemlerini bizim ile gerçekleştirebilirsiniz.


Yedekleme Çözümlerimiz


  • İşe Özel Yedekleme Politikası ve Planlama
  • FTP ve sFTP Üzerinden Yedekleme
  • Distributed Object Storage Üzerinden Yedekleme
  • Periyodik İşletim Sistemi İmajı
  • Coğrafi Yedekleme Çözümleri
  • Felaket Kurtarma (Disaster Recovery) Çözümleri

Yedekleme hizmetlerimiz için hemen başvurun.

Sıkça Sorulan Sorular


Yedekleme hizmetinde kullanılan sunucular güvenilir mi?

Yedekleme servisimiz IaaS katmanında çalışan bulut sunucular üzerinde kurulmuş sistemlerden oluşmakta, donanımsal olarak yedekli bir yapıda çalışmaktadır. Bu sayede normal bir sunucuya oranla çok daha güvenilir bir alt yapıdan hizmet almış olursunuz.

Felaket Kurtarma (Disaster Recovery) nedir?

Felaketten kurtarma hizmeti doğal veya insan kaynaklı oluşan felaketlerin uygulamalarınızın teknolojik alt yapısını ve bağlı bulunduğu sistemlerin çalışmaya devam ettirilmesini sağlayan bir dizi politika ve prosedürü içeren yedekleme çözümüdür. Krtik öneme sahip işlerde kullanılmaktadır.

Coğrafi yedekleme hizmetinde kullanolan lokasyonlar nedir?

Denizli'de yer alan veri merkezimiz dışında yurt içi ve yurt dışında 11 farklı lokasyon kullanılmaktadır. Türkiye içerisinde Ankara ve İstanbul, Türkiye dışında ise Almanya, Hollanda, Amerika, Fransa, Singapur, Hong Kong ülkeleridir.

Distributed Object Storage nedir?

Amazon S3 servisinin ufak bir klonu olan servisimizde programlama dillerinde Amazon S3 için yazılmış bileşenleri ekstra kod yazmak zorunda olmadan neslesel depolama hizmetlerinden faydalanmanızı sağlayan PaaS servisimizdir.