Yük / Zayıflık Testi

Yük testi ve zayıflık testi, yayınladığınız uygulamalarınızın gerçek ortamda alt yapınıza ne kadar yük getirdiğini, temel güvenlik açıklarına karşı korunup, korunamadığını test ederek gerçek iş ortamında kötü sürprizler yaşamamanıza olanak sağlayan hizmetlerimizdendir.

Zayiflik testi

Zayıflık Testi Nasıl Çalışır?

Web uygulamalarınızın güvenlik testlerini gerçekleştiren entegre platformlar üzerinde çeşitli araçlarla basit güvenlik açıklarını bulmaya ve bunlardan yararlanarak sisteminizdeki gözden kaçırdığınız açıkları tespit etmenize yarar.

Yük Testi Nasıl Çalışır?

Yük testi uygulamamızda, yazılımınıza gerçek birer kullanıcı davranışları ile programlanmış sanal milyonlarca eş zamanlı kullanıcı göndererek sisteminizin ve alt yapınızın bu büyük yük karşısında nasıl davranış sergilediğini raporlarız.

Hizmetlerimiz hakkında size nasil yardimci olabiliriz?

Sıkça Sorulan Sorular


Yük testinde ne kadar ziyaretci yollanabiliyor?

Yük testi uygulamamızda eş zamanlı gerçek kullanıcı gibi hareket eden, sayfalar arasında gezen yaklaşık bir milyon eş zamanlı sanal kullanıcı gönderilebiliyor.

Zayıflık testi sonuçlarım düzgün ise uygulamam güvende olduğu anlamına mı geliyor?

Hayır, zayıflık testi sadece basit güvenlik açıklarını test eden bunu web uygulamanız ve sunucunuz için yapan bir sistem alt yapısıdır.

Servislerim sizde barınmıyor yine de bu hizmetleri kullanabilir miyim?

Şuan için zayıflık ve yük testleri sadece servisleri Netinternet'te barınan müşterilerimiz tarafından kullanılabilmektedir.

Test sonuçlarındaki uygunsuzlukların giderilmesi konusunda destek veriyor musunuz?

Bu konu yönetim hizmetlerimizin alanına girmektedir. Test sonuçlarınızı iyileştirmek için yönetim hizmetlerimizden faydalanarak destek alabilirsiniz.

E-Bülten Aboneliği

E-Bültenimize kayıt olun, indirimlerden ve fırsatlardan önce siz haberdar olun..