MICROSOFT LISANSLARI

Anasayfa > Microsoft Lisansları

Lisanslama Servisleri

Netinternet Microsoft ile SPLA anlaşması kapsamında microsoft lisansları için kiralama hizmeti sunmaktadır. Microsoft lisans ürünleri sunuculardaki core sayısına göre ücretlendirilmektedir. Minimum 4 core üzerinden fiyatlandırma ile hizmet sunulabilmektedir.

Fiziksel ya da sanal sunucunuz için microsoft lisanslarınızı kiralayabilirsiniz. Yüksek core sayısına sahip sunucularınız için satış ekibimiz ile iletişime geçiniz.
Yazılım/Eklenti Adı
Ücret
Periyot
İşlem
Windows Server Standart Edition
Sunucu üzerindeki core sayısına göre fiyatlandırılmaktadır. Minimum 4 core üzerinden fiyatlandırılır. Fiyat 4 core için geçerlidir. Daha yüksek core sayısına sahip sunuculara lisans almak için satış ekibi ile iletişime geçiniz.
$ 25.8 Aylık
Microsoft SQL Server Web Edition
Sunucu üzerindeki core sayısına göre fiyatlandırılmaktadır. Minimum 4 core üzerinden fiyatlandırılır. Fiyat 4 core için geçerlidir. Daha yüksek core sayısına sahip sunuculara lisans almak için satış ekibi ile iletişime geçiniz.
$ 29.95 Aylık
Microsoft Remote Desktop Lisans
Her bir kullanıcı için ayrı fiyatlandırılır. Bu lisansın aktif kullanılabilmesi için işletim sisteminin de lisansı olması gerekir.
$ 10.8 Aylık

Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’nin en iyi yazılım lisans fiyatlarına sahibiz ama yaptığımız sözleşmeler ile lisans sağlayıcı firmalar listelenen fiyatlar ile lisans kiralama imkanını sadece kendi müşterilerimize sağlamamız konusunda bizleri kısıtlamaktadır. Bu nedenle lisansları sadece veri merkezimizdeki hizmetler için kullanabilirsiniz.
Yazılım lisanslarının pek çoğunda teknik destek verilir. Destek verilmeyen yazılım lisansları Microsoft lisansları ve WHMCS lisanslarıdır. Bizim sunduğumuz destek yeterli gelmediği zaman yazılım sağlayıcı üzerinden öncelikli teknik destek alınabilir.
Bazı hizmetler için limitli bir transfer edilebilme söz konusu iken, bazı hizmetlerde limitsiz değişiklik yapılabilmektedir. cPanel ve Plesk lisansları limitli transfere tabi lisanslardır.
Hayır, fiziksel mülkiyeti Netinternet’e ait olmayan hiçbir sunucu için Microsoft lisans kiralama hizmetlerinden faydalanamazsınız. Bu tür durumlarda lisanslama işlemini kendiniz yapmalı, kiralama modeli ile lisanslama yapmak istiyorsanız direkt olarak Microsoft ile iletişime geçmelisiniz.