Anons yönetimi yapabilecek büyüklükte IP adresine sahip (Minimum tek parça /24, 265 Adet IP) ve Firewall hizmeti alan müşterilerimizin anonslarını kendileri tarafından yönetilmesine olanak sağlayan "IP Anons Yönetimi" özelliği sistemimize entegre edildi. 


Eğer /24 boyutlarında bir IP subnet'ine sahipseniz Netinternet müşteri paneli üzerinden Uygulamalar kısmına geldiğinizde IP Yönetimi ekranında /24 IP bloklarınız için yukarıdaki ekrana ulaşacaksınız.

Yapılacak değişiklikler direk Backbone Router üzerinde gönderilir ve işlemler anlık olarak yapılır. BGP anonslarının tarafınızdan değiştirilmesinde tüm Dünya üzerindeki BGP Route tablolarının güncellenmesi biraz zaman alabilmektedir. Yapılan işlemler anlık geçici kesintiler yaratabilir.

Tabloda yer alan değerlerin anlamları;

Telekom: Türk Telekom MPLS ağına, Türk Telekom DDoS servislerine IP adresinizin anons edilip, edilmediğini gösterir. Değişiklik yapmak için Açık/Kapalı yazan renklendirilmiş alana tıklamanız yeterlidir.

Voxility: Yurt dışı operatörü Voxility üzerinde ve Voxility DDoS servislerinde IP adresinizin anons edilip, edilmediğini gösterir. Değişiklik yapmak için Açık/Kapalı yazan renklendirilmiş alana tıklamanız yeterlidir.

Telekom Yurtdışı: Türk Telekom ağında yurtdışı anonsunu kısıtlama yetkiniz bulunmaktadır. Bu özelliği açtığınızda Türk Telekom ağı üzerinden yurt dışı operatörlerden istekler kesilmektedir. Yurt dışı üzerinden hiç erişim sağlanmasın istiyorsanız bu alanın "Kapalı" ve Voxility anonsunun da "Kapalı" olması gerekmektedir. Yurtdışı operatörde IP adresleriniz anons edilirken teknik olarak yurtdışı erişimini kısıtlayamazsınız. Yine değişiklik yapmak için Açık/Kapalı yazan renklendirilmiş alana tıklamanız yeterlidir.

Voxility İstisna: Netinternet network otomasyon sistemleri olağan üstü durumlarda IP anonslarını otomatik olarak kendisi değiştirmektedir. Hiçbir şekilde otomasyonun sizi Voxility operatörüne anons etmesini istemiyorsanız bu özelliği "Açık" yapmanız gerekmektedir. Yine değişiklik yapmak için Açık/Kapalı yazan renklendirilmiş alana tıklamanız yeterlidir.

Ek Bilgilendirme: Eğer Firewall hizmetine sahip değilseniz mevcut anons durumlarını görüntüleyebilir ama değişiklik yapamazsınız.
 

Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış


Yorum Ekleyin

Netinternet 7 Ocak 2019

cPanel Hosting

cPanel Web Hosting ile gelişmiş yönetim paneliyle hizmetinizi yönetin.

Paketleri İncele