CentOS Web Panel (CWP) Kullanıcı Hesabı

ANASAYFA > BILGI BANKASI > CentOS Web Panel (CWP) Kullanıcı Hesabı
# / 2017-09-19
CentOS Web Panel (CWP) Kullanıcı Hesabı

CWP Panel Addons BölümüCwp eklentileri menüsü, eXtplorer dosya mevcut olarak gelmekte .
Şifre vererek eXtplorer dosya yöneticisini ekleyebilirsiniz.
Türkçe dil desteği olan gelişmiş bir dosya yöneticisidir.CrontabCron job (Zamanlanmış görevler) oluşturma bölümüdür. Basit ve gelişmiş cronlar oluşturmak için seçenekleri bulunmaktadır. Ayrıca sağ tarafta örnek cron düzenlemesi gösterilmiştir.Change PasswordHesap şifresi değiştirme bölümüdür.Process ListAktif çalışan işlemler listelenmekte bu bölümde.Edit php.iniBu bölümden hesabınız için php.ini düzenlemesi sağlayabilirsiniz.
Mevcut php ayarlarını düzenleyebilir ayrıca ihtiyacınız olan yeni komutlarda eklenebilmektir add seçeneği ile.File Managements


File System LockDosya sistemi kilidi tüm dosya ve klasörleri tüm değişikliklere kilitlemekte, aynı zamanda tüm güncellemeleri engellemekte, dosya değişiklikleri ve hatta yedek restore işlemi dahi yapılamamakta.
Eğer web sitenizi tek güncelleyen kişiyseniz bu araç web sitenizi tam korumanıza yardımcı olaraktır.
Web sitenizi düzenlemeniz gerektiğinde tekrar bu kilidi kaldırmanız gerekmektedir.Antivirus ScanBu araç ile hesabınızda Malware ve Virüs taraması yapabilirsiniz.FTP File ManagerWebFTP dosya yöneticisi, tarayıcı üzerinden ftp erişimi sağlayıp dosyalarınızı kontrol etmenize imkan sağlar.FTP AccountsFtp hesapları oluşturma ve yönetme işlemleri sağlanmaktadır.BackupsYedek oluşturma aracı. Hesabın tam yedeğini oluşturmaktadır.SoftaculousTek tıklama ile script kurulum aracı, hizmetinize kolay bir şekilde hazır script kurabilmenizi sağlar.

Domains


Add DomainsAddon domain (eklenti etki alanı) ekleme bölümüList DomainsAddon domainleri ve yollarını listelemektedir.Add SubDomainSub domain (Alt alan adı) ekleme bölümüList SubDomainSubdomainleri ve yollarını listelemektedir.

SQL Services


phpMyAdminHesap için web mysql veritabanı yöneticisi.MySQL ManagerMySQL veritabanları, kullanıcıları ve bunların erişimleri oluşturulabilmektedir.Show MySQL ProcessesAnlık MySQL işlemlerini göstermektedir.

Email


Add Email AccountEposta hesabı oluşturma ve eposta yönlendirme işlemi sağlanmakta.Add SubDomain EmailSubdomainler için Eposta adresi oluşturulabilmekte.List Email AccountsEposta hesapları listesi.List Email ForwardersEposta yönlendirmeleri listesi.Add AutoResponderEposta adresleri için otomatik cevap oluşturulabilmekte.


Avatar
Abdullah Altunbaş Teknik Şef
Netinternet de Teknik Birim Şefi olarak 2011 yılından itibaren çalışmaktayım.
Yorumlar

Henüz yorum yok.

Yorum Yap