Home Background Home Background Left

Performans Tutkunlarına Özel SSD VDS Sunucular

SSD (Solid State Drive) sabit diskler, mekanik disklerden farklı olarak 2.5" boyutlarında hiçbir hareketli parçası olmayıp, daha az güç tüketimine, daha yüksek performansa sahiptir. Okuma hızı normal mekanik bir sabit diske oranla %500 daha hızlıdır. SSD VDS hizmetimizde raid 10 ve raid50 disk yapımız ile sizlere yüksek IOPS ve yüksek performans sunuyoruz.

Kontrol Paneli

Online Yönetim Paneli

Güç yönetimi, (açmak, kapatmak ve reboot) kaynak takibi, geçmişe dönük kaynak analizi ve buna benzer sunucu yönetimini kolaylaştıracak, tüm işlemlerinizi beklemeden online olarak yapabileceğiniz bir yönetim paneli sunulmaktadır.

Kontrol Paneli

Efsanevi Teknik Destek

Teknik destek bizim birinci önceliğimizdir. Zaman kısıtı olmaksızın,ihtiyacınız olduğu her anda destek biletleri üzerinden konusunda uzman, güleryüzlü ve eğitimli ekibimize ulaşabilirsiniz.

Tüm Paket Özellikleri

SSD VDS I
Satın Al
SSD VDS II
Satın Al
SSD VDS III
Satın Al
Paket Özellikleri 175.00$ / YIL 235.00$ / YIL 325.00$ / YIL
İşlemci (CPU) 1 Core 2 Core 4 Core
Bellek (Ram) 2 GB 4 GB 8 GB
Disk Kotası 30 GB SSD 40 GB SSD 80 GB SSD
Aylık Trafik 2 TB 4 TB 8 TB
IP Adresi 1 Adet (Mak. 15 IP) 1 Adet (Mak. 15 IP) 1 Adet (Mak. 15 IP)

Sıkça Sorulan Sorular


VPS ile VDS Sanal Sunucu Arasındaki Fark Nedir?

VPS sunucular ile VDS sunucular arasındaki temel fark sanallaştırma yöntemidir. VPS sunucular yazılımsal olarak sanallaştırılırlar ve sunucu üzerindeki tüm sanal sunucular ana sistemin işletim sistemine bağlı çalışır.VDS sunucularda ise sanallaştırma işlemi donanım katmanında yapılmaktadır.Bu nedenle VDS sunucularda istediğiniz her türlü işletim sistemini kullanabilirken, VPS sunucularda ana işletim sisteminin izin verdiği ölçüde kurulum yapabilirsiniz.

SSD VDS'in Avantajı Nedir?

SSD VDS sunucularımızda 2 fiziksel veya 4 fiziksel işlemcili sunucu bilgisayarlar kullanılmaktadır.SSD (Solid State Drive) sabit diskler, mekanik disklerden farklı olarak 2.5" boyutlarında hiçbir hareketli parçası olmayıp, daha az güç tüketimine, daha yüksek performansa sahiptir. Okuma hızı normal mekanik bir sabit diske oranla %500 daha hızlıdır, IOPS (input/Output Operation per second) karşılaştırmasında ise bir mekanik disk 100 ile 200 IOPS oranına sahip iken SSD diskler 75.000 IOPS oranına sahiptir. Bu nedenle SSD kullanılan tüm sunucular normalden çok daha hızlı işlem yapabilmektedir.

SSD VDS'in Dezavantajı Nedir?

SSD diskler fiziksel diskler kadar yüksek kapasitelere sahip değildirler.Bu nedenle SSD disklerde verilebilecek maksimum disk alanı düşük olmaktadır.

Kaynak Arttırımı Nasıl Yapılır?

SSD VDS sanal sunucularda ek olarak işlemci, ram ya da disk kapasitesi satın alamıyorsunuz. Kaynakların yetersiz gelmesi durumunda üst pakete geçiş yaparak tüm kaynaklarınızı yükseltebilirsiniz.

E-Bülten Aboneliği

E-Bültenimize kayıt olun, indirimlerden ve fırsatlardan önce siz haberdar olun..