İçerikler


  Litespeed Admin Şifresi Sıfırlamak

  12.11.2014 12:11

  Litespeed admin paneli üzerinden anlık işlem ve istekleri takip edebilir ve litespeed'in sunucu ayarlarını yapabilirsiniz. Litespeed admin paneline WHM üzerinden direk erişim sağlayabildiğiniz gibi direk 7080 portu üzerinden de arayüz paneline ulaşabilirsiniz.

  http://server-ip-address:7080

  Litespeed Webadmin Console

  Admin şifrenizi ilk kurulum sırasında siz belirliyorsunuz. Eğer karmaşık bir şifre yaptıysanız bir kenara not etmeniz iyi olacaktır. Fakat şifreti not etmediğinizi ve unuttuğunuzu varsayalım. Bu durumda litespeed panele giriş yapamayacak mısınız ? Evet, ama şifreyi sıfırlayana kadar.

  Şifre sıfırlama işlemini SSH üzerinden yapmak gerekiyor.Bu nedenle sunucuya root olarak SSH üzerinden bağlanın.Litespeed dosyalarının bulunduğu dizine giriş yaparak şifre sıfırlama scriptini çalıştırmamız gerekiyor.

  cd /usr/local/lsws/admin/misc/

  Yukarıdaki komutlar ile dizine giriş yapıyoruz ve ll ya da ls komutu ile içerisindeki dosyaları listeliyoruz. Giriş yaptığımız dizinde admpass.sh dosyası olacaktır.Bu dosyayı aşağıdaki şekilde çalıştırıyoruz.

  Run admpass.sh

  Sunucuda çalıştırılablir olan dosyayı komut ile çalıştırmak için dosyanın başına ./ yazmanı yeterlidir.

  Komut çalıştıktan sonra sizden şifresini sıfırlamak istediğiniz kullanıcı adını isteyecektir. Varsayılan olarak kullanıcı her zaman admin 'dir. Kullanıcı adını yazdıktan sonra ikinci adımda yeni şifreyi girmenizi isteyecektir. Yeni şifreyi girdikten sonra doğrulama için tekrar girin ve işlemleri tamamlayın.

  Administrator's username/password is updated successfully!

  Yukarıdaki şekilde komut çıktısı aldıysanız, şifrenizi başarı ile sıfırladınız.

  Yorumlar

  Hiç Yorum Yapılmamış


  Yorum Ekleyin