Yeni yılda başlattığımız $4.49 USD + KDV bedeli üzerinden .COM alan adı uzantısı için yıllık alımlarda ve yeni tescillerde geçerli kampanyamızı Mart 2019 sonuna kadar uzatıyoruz! Kampanya duyurusu için kullandığımız “Dünya’nın En İyi Fiyatı” sloganını okuyanlar, nereden geliyor bu özgüven diyebilirler.. Bu nedenle tüm hikayemizi alt kısımda anlatıyoruz.

Tüm bu anlatımlara gerek yok bana alan adı fiyat listesini gösterin diyorsanız tıklayınız!

.COM Domain $4.49 Ücretle Nasıl Satılabilir?

Domain yatırımcıları ve SEO uzmanları alan adı fiyatlarının minimum değerlerini ve bunun gibi kampanyaları bilirler. Aynı zamanda hosting servisi sunan şirketler bir alan adının maliyetinin ne olduğunu da bilirler. Zaman, zaman yapılan bu kampanyalar bizim şirketimize özel değildir, .com ve .net alan adı uzantılarına sahip olan Registry firma Verisign ile ICANN akredite Registrar’lar tarafından sadece yıl sonu bir sonraki yıl için yapılan karşılıklı anlaşmalar ile belirli bir süreye veya sayıya dayalı biçimde pek çok firma tarafından da yapılabilen kampanyalardır.

Bunun dışında bazı hosting servisi sunan şirketler ve alan adı yazmanları (Registrar) ticari amaçla uzun vadeli kampanya stratejileri belirleyerek herhangi bir Registry anlaşması olmaksızın tüm giderleri kendi üstlenip ilk yıl için fiyat indirimi sunarken, kampanya nedeni ile ticari olarak üstlendiği zararı domain yenileme esnasında fazlası ile çıkartmayı hedefler. Alan adı ve Hosting satıcıları genellikle bu tarz kampanya stratejileri belirleyerek alan adının dışında servisler sunmayı, alan adına indirimli sahip olabilmenin karşılığında transfer kısıtlaması getirmeyi yada kampanyalar için kişi başı alım sınırı koyarak daha fazla kullanıcıyı sistemine kayıt edip kişisel verileri işlemeyi hedefler.

Alan adı kampanyalarının nasıl yapıldığını olabilecek en kısa şekilde anlattıktan sonra konu başlığında belirttiğimiz “Dünya’nın En İyi Fiyatı” sloganını nasıl kullanmaya cesaret ediyoruz bunu anlatalım.

Netinternet tüm alan adı tescil işlemlerini ICANN tarafından akredite edilmiş alan adı yazmanı (Registrar) Digivity B.V. üzerinden gerçekleştirmektedir. Digivity şirketi de Netinternet’in iştirak şirketidir. ICANN akreditasyonu ile ilgili bilgileri alt kısımda paylaşıyoruz;

https://www.icann.org/registrar-reports/accredited-list.html (Sayfada Digivity ismini aratabilirsiniz)

https://www.iana.org/assignments/registrar-ids/registrar-ids.xhtml (Sayfada Digivity ismini aratabilirsiniz)

İlk paragrafta açıkladığımız Registry firma Verisign ile 2018 yılı sonunda yapılan anlaşmalar sayesinde .com alan adlarını Mart 2019 tarihi itibari ile hiçbir yazman firmanın maliyet bile olmayan tescil edebilmekteyiz. Bu nedenle bizim kişi başı alım sınırı koyarak daha fazla kullanıcıyı sisteme kayıt edip kişisel veri işleme hedefimiz, ticari olarak kampanya zararımız, alan adının transferine ilişkin engelleme, bir sonraki yıl alan adının yenilenmesinde verilen indirimlerin misli ile geri alınmasını sağlayacak fiyatlandırma, alan adı dışında başka servisleri satma gayemiz bulunmamaktadır.

.COM Kampanya Katılım Şartları

Yukarıdaki başlığın özeti olarak gizli, saklı, kurallara ve koşullara bağlı herhangi bir kampanya katılım şartımız bulunmuyor. Sitemiz üzerinden yaparak dilediğiniz kadar .COM alan adını hemen kayıt edebilirsiniz.

Not: Alan adı tescili ve hosting servisleri sunan bir şirketiniz varsa bu tarz kampanyaları sizde müşterilerinize yapmak isterseniz “Alan Adı Bayilik Programı (Domain Reseller)” dikkatinizi çekebilir. 

Yorumlar

Sefer 01.03.2019 12:03

Kandırmaca indirim, ilk yıl öyle 2 yıllık bir domain 20$. Aynı paraya geliyor nerede bunun karı????

Netinternet 01.03.2019 12:03

Merhaba Sefer bey,


Yorum Ekleyin

E-Bülten Aboneliği

E-Bültenimize kayıt olun, indirimlerden ve fırsatlardan önce siz haberdar olun..