BLOG

ANASAYFA > BLOG > + Pamukkale Üniversitesi İnternet Altyapısına Büyük Destek
Pamukkale Üniversitesi İnternet Altyapısına  Büyük Destek
2021-01-02

Pamukkale Üniversitesi İnternet Altyapısına Büyük Destek

Denizli’nin en değerli markası, ilim irfan yuvası, başarılı profesörleri ve akademisyenleriyle son dönemde sürekli göğsümüzün kabarmasına sebep olan Pamukkale Üniversite’mize internet erişiminde ve siber saldırılarda yaşanan sorunların ortadan kaldırılması için Netinternet olarak hizmet vermeye başladık.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi ile birlikte uzaktan eğitime geçilmesi ile üniversite internet ağının kesintisiz çalışmasının büyük bir önem arz ettiği bu dönemde yaklaşık 53bin kayıtlı öğrencimizin üniversitenin Eğitim Destek Sistemi’ne sorunsuz ulaşmasını sağlayacak çok önemli işlere imza attık. 

Yıllık Değeri yaklaşık 150Bin TL Servisi/Hizmeti Üniversitemize Hibe Ettik

Yaklaşık bir buçuk aydır devam eden çalışmalarımızın sonunda artık üniversitemiz internet erişimini sadece Ulaknet’den değil, çok operatörlü bir yapıda Netinternet’den de almaktadır. Ulaknet’de yaşanabilecek herhangi bir hata, arıza durumunda tüm internet erişimi Netinternet üzerinden kesintisiz çalışmaya devam edecektir.

Üniversite’nin yeni internet erişiminin mevcut kapasitesi ihtiyaç halinde saniyeler içerisinde 40 kata kadar arttırılabilmektedir. 

Yeni internet bağlantısı üzerinden sunulan 2.000 Gbps’e kadar koruma sağlayan Anti-DDoS servisimiz ile üniversite ağına gelebilecek tüm volumetrik DDoS siber saldırılarına karşı koruma sağlanmaya başlanmıştır.

Ayrıca üniversite eğitim destek sistemi tamamen Pamukkale Teknokent bünyesinde, Netinternet tarafından geliştirilen %100 yerli Netinternet WAF (Web Application Firewall) servisi tarafından korunmaya başlanmıştır. 

Çok yüksek miktarlarda siber saldırıya maruz kalan Pamukkale Üniversitesi, tamamlanan çalışmaların ardından siber saldırılardan korunur hale gelerek kesintisiz hizmet vermeye başlamıştır.

Artık kendi otonom (ASN) numarasına sahip olan Üniversitemiz, internet alt yapısı konusunda hiçbir devlet üniversitesinde olmayan altyapısal özelliklere, çok operatörlü bir internet yedekliliğine kavuşmuştur.

Netinternet olarak Türkiye’nin en çok web sitesine ev sahipliği yapan veri merkezi olmamızın verdiği güç ile Denizli’nin en yüksek internet alt yapı kapasitesine sahip olan şirketimizin tüm olanaklarını tamamen ücretsiz olarak Pamukkale Üniversite’sine kazandırdığımız için oldukça mutlu ve gururluyuz.

Ayrıca tüm bu süreçle ilgili olarak, bizlere güvenen ve üniversite internet alt yapısını emanet eden Pamukkale Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Rektör Yardımcısı Sayın Prof Dr Necip Atar’a teşekkür eder, süreci yöneten, altyapı noktasında yardımcı olan Pamukkale Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mesut Aydınlı’ya iş birliktelikleri için teşekkür ederiz. Son olarak alt yapının kurulması sürecinde uzun saatler mesai yapan Bilgi İşlem Daire Başkanlığı çalışanlarına da emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.


Avatar
Abdullah Altunbaş Teknik Şef
Netinternet de Teknik Birim Şefi olarak 2011 yılından itibaren çalışmaktayım.
Yorumlar
Avatar
Onur Kutlu 3 yıl önce

Tebrikler iptal

Yorum Yap