BLOG

ANASAYFA > BLOG > + WHM Panel Transfer Tool Kullanımı
2017-02-28

WHM Panel Transfer Tool Kullanımı

WHM panel’in tercih edilmesinde en önemli pay’a sahip eklentilerindendir. Taşıma yöntemi olarak WHM to WHM olarak bilinmektedir. Farklı bir lokasyonda bulunan Centos / cPanel sunucunuzu taşımanızı sağlamaktadır. Bu özellik ile sadece sunucudaki hesapları taşıyabilir, sunucunuzun sistem ayarları, eklentileri ve bileşenleri taşınmamaktadır. Eğer yeni bir sunucu üzerine taşıma yapacaksanız eğer eski sunucunuzun ayarlarını yeni sunucunuzda uyguladıktan sonra hesaplarınızı toplu şekilde taşıyıp sorunsuz kısa sürede çalışmasını sağlayabilirsiniz.
Bir hesabınızı farklı bir sunucu üzerine taşıma yapacaksanız eğer taşıyacağınız sunucu üzerine giriş yapıp transfer tool eklentisine giriş yapmanız gerekmektedir. “Remote server address” kısmına hesabımızın bulunduğu hostname veya ip adresini yazıyoruz. SSH port ve root şifresini de doğru girdikten sonra “Fetch Account List” seçeneğine basıyoruz. Dikkat edilmesi gerek kısım, sunuculardaki brute force veya CSF tarzı güvenlik yazılımlarını pasif olması gerekmektedir, aksi halde sunucular birbirleri arasında bağlantı kuramıyacağından taşıma işlemi yapamayız.
“Fetch Account List” dediğimizde hesabınızın bulunduğu sunucudaki siteleri görebilirsiniz, ayrıca sunucu üzerindeki paketlerinizi taşıyabilirsiniz. Üst kısımdan sitenizin bağlı olduğu paketi ve taşıma yapacağınız hesabınızı seçip copy dediğinizde taşıma işlemi başlamış olacaktır.


transfer


trans


trans2

Avatar
Abdullah Altunbaş Teknik Şef
Netinternet de Teknik Birim Şefi olarak 2011 yılından itibaren çalışmaktayım.
Yorumlar

Henüz yorum yok.

Yorum Yap