Taşıma Kullanım Şartları

İşbu sözleşme, internet üzerinden verilen hizmetler için geçerlidir ve gerçek bireyler ya da tüzel kişilerle Netinternet Bilişim Teknolojileri arasında Taşıma Kullanım şartlarını belirleyen kurallardan oluşmaktadır. İnternet sitemiz üzerinden herhangi bir ürünü sipariş etmeden önce hizmet sözleşmesini ve bu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olan kullanım şartlarını tam olarak okumanız gerekmektedir. Hizmet kullanım sözleşmesi uymanız gereken kuralları içermektedir. Bu sözleşmeyi veya şartlarından herhangi birini kabul etmiyorsanız lütfen sipariş işlemlerinizi iptal ediniz. Herhangi bir ürün veya hizmet siparişi vermeyiniz.

1. HİZMET SAĞLAYICI ve TARAFLAR

İşbu sözleşme, Netinternet Bilişim Teknolojileri Anonim Şirketi (Sözleşmenin bundan sonraki bölümlerinde kısaca “NETİNTERNET” olarak anılacaktır.) ile Netinternet tarafından sağlanan hizmetleri satın alan müşteriler (bundan sonra kısaca “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır.) arasında akdedilmiştir.

Adres : Kınıklı Mahallesi Hüseyin Yılmaz Caddesi No:67 / B01 DENİZLİ

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu Netinternet müşterileri tarafından yeni sipariş verilen hizmetlerde sağanan taşıma hizmetinin kullanım şartlarını belirler.

3. BİLGİ

Netinternet, hizmet kalitesini yükseltmek amacı ile, bilgi güvenliği yönetim sistemi standartları olarak kabul edilen TS ISO IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri, TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri, TS ISO IEC 20000_1 Bilgi Teknolojileri ve Hizmet Yönetim Sistemleri, TS EN ISO 22301:2013 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemleri, yaklaşımlarını uygulama kararı almıştır. Bu belge bu anlamda müşterilerimize bilgi verme amacı ile hazırlanmıştır. Netinternet, dünya çapında kabul görmüş olan bu standartları uygulayarak müşterilerine daha güvenli hizmet vermeyi amaçlamaktadır.
Bu standartların başında gelen TS ISO IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemini kurmak, gerçekleştirmek, işletmek, izlemek, gözden geçirmek, sürdürmek ve sürekli iyileştirmek için, Netinternet bünyesinde bir model hazırlanmıştır.

4. NETİNTERNETİN SORUMLULUKLARI

Netinternet, müşterinin farklı lokasyonda kullandığı internet site/sitelerini panel gözetmeksizin cPanel kontrol paneli ile sunduğu hizmetlerine taşınmasını taahhüt eder.
Netinternet, windows altyapısı kullanan internet sitelerine destek sağlamadığından bu alt yapıyı kullanan (Asp - Aspx) internet sitelerinin taşıma işlemleri, taşıma hizmeti kapsamı dışındadır.
Taşıma hizmeti 10 adet web sitesine kadar ücretsiz olarak yapılmaktadır.
10 adet üzerindeki site/sitelerin taşıma işlemi Netinternet 'in belirlemiş olduğu fiyat politikası ile ücretli yapılmaktadır.
Taşıma işlemleri, Netinternet ’in belirleyeceği randevu sistemine göre ödeme sonrası ve müşteri onayı ile başlayacaktır.
Taşıma süresi için kesin bir zaman aralığı belirtilmemektedir. Bu durum taşınacak verinin adeti-boyutu ve karşı sunucunun hız durumuna göre değişkenlik göstermektedir.
Netinternet, taşıma işlemi esnasında karşı taraf ile ilgili oluşabilecek veri kayıplarından sorumlu tutulamaz.
Netinternet, mevcut site/sitelerin bulunduğu veri merkezi / firma yada şahıslarla iletişimde bulunamaz. Ancak veri sahibinin teknik işlemlerden anlamadığı durumlarda müşterinin teknik işlerini takip eden personelden bilgi alabilir.
Taşıma işlemi FTP üzerindeki dosyaları ve bu dosyalara bağlı veri tabanlarını kapsar. Hizmet içerisinde çalışan e-postaları kapsamamaktadır. (E-postalar sunucu içerisinde farklı servis ve algoritmalarda tutulmaktadır bu nedenle taşıma kapsamı içerisinde değildir.)
Taşıma işlemi sonrasında oluşabilecek yazılımsal hataların giderilmesi müşteri sorumluluğundadır. Netinternet destek ekibi, destek prosedürü kapsamında sunucu kaynaklı hataların giderilebilmesi için destek verir.
Netinternet taşıma işlemi öncesinde ve sonrasında taşınacak site / sitelerin işlem aksiyonlarını müşteriye bildirmekle yükümlüdür.
Taşıma işlem akışı sadece netinternet teknik destek paneli üzerinden gerçekleştirilmekte olup müşterilere anlık bilgiler de yine bu panel üzerinden sağlanmaktadır.
Taşıma işlemleri Netinternet dışındaki firma ya da veri merkezleri üzerindeki veriler için yapılacaktır. Netinternet sunucularında çalışan web siteleri için taşıma işlemleri yapılmayacaktır.

5. MÜŞTERİNİN SORUMLULUKLARI

Müşteri, taşıması yapılacak hizmetin (FTP, Kontrol Panel ve Veri Tabanı v.b sunucu erişim) bilgilerini vermekle yükümlüdür.
Taşıma esnasında oluşabilecek karşı taraf ile ilgili her türlü problemlerde destek alma ve iletişim kurma işlemleri müşteri tarafına aittir.
Müşteri, taşıma işlemi sonrası taşınan bütün verileri / internet sitelerini kontrol etmekle yükümlü olup taşıma işlemi yapan netinternet teknik destek personeline bilgi vermelidir.
Müşteri, taşınan site / sitelerin taşıma sonrası çalışabilmesi için isim sunucularını yönlendirmelidir. Bu işlem netinternet dışında farklı bir lokasyonda ki firmada gerçekleştiğinden netinternet tarafında yapılmamaktadır.
Taşıma işlemi esnasında karşı sunucunun erişilemez olması, bilgilerinin yanlış olması ve isim sunucuların yönlendirilmesi gibi işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için müşterilerin aktif olması önerilir.
Taşıma hizmeti satın alan müşteri, Taşıma Hizmet Talep Formunu doldurup netinternet teknik destek personeline bildirmekle yükümlüdür.

6. İADE

Satın alınan hosting ya da sunucu hizmetinin iptal ve iade işlemlerinde, hosting ya da sunucu hizmeti ile birlikte satın alınan taşıma hizmetinin ücret iadesi yapılmamaktadır.
10 adet alan adına kadar ücretsiz olarak verilen taşıma hizmeti, satın alınan hosting ya da sunucu hizmetinin 15 gün içerisinde iptal ve iade edilmesi durumunda, iade edilecek hizmet bedelinden ücretsiz verilen taşıma hizmeti bedeli kesilerek iade işlemi yapılmaktadır.